Stavebné sporenie

Späť na služby | Hypotekárny úver

Stavebne sporenie aj s možnosťou so štátnou prémie je ideálne riešenie na bezpečné a výhodné zhodnotenie peňazí pre vás i vašu rodinu.

Stavebné sporenie

Stavebné sporenie je na jednej strane veľmi výhodou investíciou, ktorá ponúka atraktívne a bezpečné zhodnotenie vkladov a na druhej strane vám poskytne možnosť získať stavebný úver s nízkou úrokovou sadzbou. Stavebné sporenie je založené na myšlienke, že stavebný sporiteľ si svojimi vkladmi, štátnou prémiou a úrokmi nasporí časť prostriedkov, ktoré potrebuje na zlepšenie svojho bývania. Druhú časť môže získať ako výhodný stavebný úver. Stavebné sporenie je jediná forma sporenia, pri ktorej sa vytvára právny nárok na poskytnutie úveru zo zákona za dodržania požadovaných podmienok. Stavebné sporenie je určené na financovanie bytových potrieb. Stavebné sporenie podporuje i štát prostredníctvom štátnej prémie vo výške až 66,39 € ročne. Štátna prémia nepodlieha dani z príjmu, pripisuje sa raz ročne a môže ju získať každý člen rodiny. Stavebné sporenie podlieha zákonu o ochrane vkladov, vďaka čomu predstavuje bezpečnú formu investovania finančných prostriedkov.

Stavebný úver, medziúver

Výšku stavebného úveru je rozdiel medzi cieľovou sumou uvedenou v zmluve o stavebnom sporení a nasporenou sumou po splnení podmienok pridelenia cieľovej sumy. Úroková sadzba stavebného úveru je daná zvoleným typom sporenia. V prípade, že úver na bývanie budete potrebovať skôr ako získate nárok na stavebný úver, môžete využiť širokú ponuku medziúverov. Medziúver môžu získať i noví klienti, a to hneď bez predchádzajúceho sporenia a bez potreby vloženia počiatočného vkladu.